O mně

Fotit jsem začala ve svých 16ti letech na klasický film, a tak jsem se zpočátku se svým tátou byla svědkem celého fantastického procesu od nafocení na film přes vyvolání filmu, zvětšení až k samotnému vyvolávání fotografie.

Později jsem častěji byla spíše dokumentaristou vzpomínek, občas jsem po manželovi chtěla, aby mě vyfotil, až jsem se dostala občasně na opačnou stranu hledáčku a to mi postačilo na pár let.

Časem ve mně však uzrála touha být tím, kdo inscenuje výslednou fotografii, splnit si sen a portrétovat lidi. Nelituji příchodu digitálních zrcadlovek, přestože si mnoho lidí myslí, že stačí nastavit automatický režim a cvaknout. S postupem času si člověk víc a víc uvědomuje, že právě toto fotograf nedělá a při focení je toho hodně, s čím si fotograf může „vyhrát“, samozřejmě ve spolupráci s klientem, objektem či modelem, tedy možností jak zachytit portrétovaného je nekonečně mnoho.

Mým cílem je, aby můj klient při pohledu na výslednou fotografii mohl zajásat: „to je to úžasné, vypadám skvěle“. Nechci však dámy překvapit absolutně voskově vyretušovanou tváří, kde se klientka téměř nepozná. Chci citlivě zachytit své modely a modelky v tom nejkrásnějším okamžiku, z každého snímku by měla promlouvat jedinečnost člověka. A to platí pro fotografii přátel, příbuzných, děti, novorozenců – vždy jde o totéž – zachytit člověka v jeho nejkrásnější přirozené podobě.